Magyar Katolikus Lexikon > M > Magyarországi Örmény Egyház

Magyarországi Örmény Egyház: 1998. XI. 3: vette nyilvántartásba a Fővárosi Bíróság mint „új egyházat”. Jogi viták után és közben csak 2001: vált nyilvánvalóvá, hogy az →örmény apostoli egyház része. Tényleges híveit szinte kizárólag 1920 utáni örményo-i bevándorlókból toborozta. 2001 karácsonya óta Ecsmiadzinból kinevezett saját papja Bárszegh Philávcsján, akinek joghatósága Cseho-ra és Szlovákiára is kiterjed. Liturgikus eseményeiket az Örmény Kulturális Közp-ban (Bp. V. Deák F. u. 17.) felállított oltárnál tartják. 2002. V–: vasárnaponként vecsernyét tartanak a Bp-Belvárosi Főplébánia-tp-ban. Szám L.

Ararát 2002/1:3; 2:18.